Žádost lobbisty Janouška o prominutí zbytku trestu bude řešit pražský městský soud

Žádost lobbisty Romana Janouška o upuštění od zbytku trestu bude nově řešit pražský městský soud. Potvrdila to mluvčí soudu Markéta Puci. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Vyřešil tak spor mezi Městským soudem v Praze a Krajským soudem v Brně. Obě instituce se totiž nemohly dohodnout na tom, pod který ze soudů Janouškova žádost o upuštění trestu spadá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek u soudu | Foto: Filip Jandourek

Podle mluvčí pražského městského soudu Markéty Puci se začne předseda senátu zabývat žádostí okamžitě.

'Stalo se něco divného.' Vrátí se lobbista Janoušek v roce 2018 do vězení?

Číst článek

„Tuto žádost pana Janouška dostal stejný předseda senátu, jaký rozhodoval o vině a trestu, a v nejbližších dnech přibere určitý zdravotní ústav, který se bude zabývat aktuálním zdravotním stavem pána Janouška a do určitého termínu by měl vyhotovit posudek,“ řekla Puci pro Radiožurnál.

Janoušek si má odpykat za ublížení na zdraví celkem 4,5 roku za to, že v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli.

Do věznice v Brně nastoupil v listopadu 2014, před dvěma lety měl trest opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů. Zpátky do vězení nenastoupil a požádal o upuštění od zbytku trestu.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme