Nejvyšší soud už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o Romanu Janouškovi. Výsledek zatím nezveřejní

Nejvyšší soud už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o žádosti lobbisty Romana Janouška, jenž usiluje o upuštění od zbytku trestu. Zatím ale nezveřejní výsledek, je nutné nejprve rozhodnutí doručit účastníkům řízení.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek u soudu (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Spor o místní příslušnost se rozhořel mezi Městským soudem v Praze a Krajským soudem v Brně. Krajský soud se proto obrátil na nejvyšší instanci, aby o místní příslušnosti rozhodla. Devětačtyřicetiletý lobbista se nevrátil do výkonu trestu, který měl přerušen ze zdravotních důvodů. Justice musí řešit jeho další osud.

Krajský soud v Brně má rozhodovat jednak o Janouškově návrhu, aby mu soud odložil nástup do vězení, dokud nerozhodne o případném upuštění od zbytku trestu.

V této věci se soud obrátil na Generální ředitelství vězeňské služby se žádostí o posouzení lobbistova zdravotního stavu.

Janoušek je invalida. Soud mu otevřel cestu k upuštění od zbytku trestu, rozhodne se o něm v Brně

Číst článek

O samotném návrhu na upuštění od výkonu zbytku trestu by podle brněnského soudu měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Janouškův advokát žádost skutečně poslal do Prahy, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna.

Lobbista v roce 2012 podle pravomocného verdiktu úmyslně srazil autem ženu v Praze-Nuslích. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec dostal čtyři a půl roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil v listopadu 2014 a zůstal v něm do března 2016, poté měl trest opakovaně přerušen.

Krajský soud v Brně v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu. Janouškův advokát koncem listopadu uvedl, že jeho klient je dlouhodobě v lékařské péči.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme