Brněnský soud o rok prodloužil lobbistovi Janouškovi přerušení trestu kvůli zdraví

Soud v Brně o rok prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Uvedla to v úterý Česká televize. Má si odpykávat trest 4,5 roku za sražení ženy autem.

Aktualizujeme Brno (Aktualizováno: 9:53 28. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek

Roman Janoušek | Foto: Petr Novotný | Zdroj: Profimedia/CNC

Janoušek u soudu požádal o další prodloužení přerušení výkonu trestu odnětí svobody podle mluvčí Kláry Belkovové v březnu, krajský soud o žádosti rozhodl 15. dubna.

Malý brhlíček a sladké do zobáčku. Jak bývalý žalobce Grygárek vysvětluje esemesky s lobbistou Janouškem?

Číst článek

Výsledek ale dosud nemohl sdělit, protože neměl potvrzené, že usnesení bylo doručeno všem účastníkům řízení.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení, zatím v něm byl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy na dva roky v polovině května 2018. Janoušek si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu.

Janoušek u pražského městského soudu už dříve podal žádost o nové projednání případu. Soud ji zamítl, Ústavní soud ale loni nařídil, aby se soud lépe vypořádal s Janouškovými argumenty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme