Lobbista Janoušek podle ČT požádal o další přerušení trestu. Do vězení se měl vrátit koncem dubna

Odsouzený lobbista Roman Janoušek požádal Krajský soud v Brně o další přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů, uvedla ve čtvrtek Česká televize. Mluvčí soudu Klára Belkovová přijetí Janouškova návrhu ze strany soudu nepotvrdila. Janoušek si má odpykávat 4,5 roku za to, že srazil svým vozem ženu a od nehody ujel, výkon trestu mu byl přerušen opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opilý Janoušek v roce 2012 v Praze úmyslně srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Janoušek má výkon trestu dosud přerušený do konce dubna. Soud žádný návrh z jeho strany zatím neeviduje. „Pokud byl návrh odeslán v průběhu dnešního dne, doručení budeme schopni potvrdit následující pracovní den, tedy v úterý,“ řekla Belkovová.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze úmyslně srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016.

Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít. Seznam Zprávy ale získaly fotografie z přelomu let 2019 a 2020, kdy se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme