Roman Joch: Kocábův úřad se zřejmě rušit nebude

Zmocněnec pro lidská Michael Kocáb dnes ve Strakově akademii seznamoval s agendou svého úřadu poradce premiéra Romana Jocha. Během osmi hodin mu představil všechny odbory. Joch o potřebnosti Kocábova úřadu v minulosti pochyboval, teď ale schůzku označil za přínosnou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Joch

Roman Joch | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Můj odhad je ten, že úřad s největší pravděpodobností nebude zrušen. Fungování mnohých rad je velmi užitečné a je správné, že fungují. U některých jiných rad nebo výborů mám dojem, že by bylo možné je sloučit, případně u některých posunout důraz na jiné aspekty ochrany lidských práv,“ řekl Joch.

Michael Kocáb v úterý oznámil svou rezignaci s tím, že odejde až ke dni jmenování svého nástupce. Chce tak zabezpečit agendu, kterou spravuje. Podle Kocába jde o standardní postup při všech personálních změnách na významných pozicích v rámci státní správy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ozvěnách dne diskutovali poradce premiéra, ředitel Občanského institutu Roman Joch a Jan Černý z iniciativy pro kritiku reforem ProAlt

Jochův náhled na ochranu lidských práv se nelíbí některým aktivistům. Asi šest desítek jich odpoledne demonstrovalo u úřadu vlády. Zástupci iniciativy ProAlt také v sídle premiéra předali petici proti Jochovi, se zhruba šesti stovkami podpisů.

„Pan Joch lidskými právy ve skutečnosti pohrdá, jeho názory jsou v příkrém rozporu s evropskými standarty v oblasti ochrany lidských práv,“ řekl Jan Černý z iniciativy ProAlt. Podle Jocha je tomu ale naopak.

„Já lidská práva, svobodu jednotlivce, každého jednotlivého člověka považuji za posvátná. Právě proto existuje stát, aby naše lidská práva a lidské svobody chránil. S panem Kocábem se trochu lišíme pouze v tom, že já kladu větší důraz na práva lidí jako jednotlivých osob a trochu menší na privilegia skupin,“ uvedl Roman Joch.

Igor Maňour, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme