Prymula se odvolává na právní analýzu, podle které opatření neporušil. Ministerstvo popírá její existenci

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) si nechal vypracovat právní analýzu, podle které se nedopustil pochybení na schůzce, po níž má v čele svého resortu skončit. Novinářům to řekl po úterním zasedání vlády. Stále ale připouští, že se dopustil politické chyby. Podle mluvčího ministerstva ale Prymula analýzu jenom někde četl.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Prymula

Prymula odmítá, že by během večerní schůzky na Vyšehradě platná opatření porušil | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Prymulu minulý týden na fotografiích zachytil deník Blesk, jak ve středu v noci vychází bez roušky z uzavřené restaurace. Ty musely být kvůli šíření koronaviru pro hosty mimo provoz, otevřené mohlo být do 20.00 jen výdejní okénko. Babiš v pátek následně vyzval Prymulu k rezignaci, ministři podle něj musí jít občanům příkladem v dodržování vládních opatření. Prymula uvedl, že nic neporušil a sám rezignovat nehodlá.

Prymulu nahradí Blatný. Zeman jmenuje nového ministra zdravotnictví ve čtvrtek

Číst článek

V neděli už Prymula rezignaci připustil a v úterý řekl, že o ní stále uvažuje. „Nechci ale rezignovat v době, kdy ještě není kandidát, ale až bude potvrzen, tak rezignace přichází (v úvahu),“ řekl.

Prymula také přijal nabídku, aby po konci ve funkci byl součástí expertního týmu. „Já jsem s tím týmem v těsné spolupráci, každý víkend máme telekonference a diskutujeme vývoj situace. V tom týmu se cítím dobře, nechci být v nějaké oficiální pozici,“ uvedl. Tým bude doporučovat úpravy vládních opatření, dodal.

K dispozici má právní analýzu svého chování. „Tam se zatím jeví, že tam k žádnému pochybení nedošlo,“ uvedl. Připouští však, že udělal politickou chybu, když na schůzku s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem (ANO) dorazil. „Byť se nic nestalo, tak to bylo obrovsky masmediálně zneužito a v tom slova smyslu tu vinu cítím. V tom faktickém ne,“ řekl.

Když ale chtěl server Seznam Zprávy zprávu vidět, mluvčí Ministerstva zdravotnictví řekl, že analýzu Prymula pouze někde četl. „Pan ministr to myslel tak, že má analýzu z veřejných zdrojů. Tam ji viděl a prostě si ji přečetl,“ vysvětloval Seznam Zprávám Jan Brodský, mluvčí resortu. „Na základě toho, co v ní psali, usoudil, že nic neporušil,“ doplnil pro server.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme