Na vyšehradské schůzce byl s Prymulou a Faltýnkem i galerista Třeštík. ‚Chtěl jsem pozdravit známé,‘ říká

Schůzky na pražském Vyšehradě, kvůli které skončil exministr zdravotnictví Roman Prymula, se zúčastnil i galerista Jan Třeštík. S Prymulou se velmi dobře zná, stejně tak s dalším účastníkem schůzky Jaroslavem Faltýnkem, čelným politikem hnutí ANO. Třeštík to řekl v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Dodal také, že o schůzce v restauraci Rio’s mluvil i s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Galerista Jan Třeštík na fotografii z roku 2012 | Foto: Petr Hornik/Právo | Zdroj: Profimedia

„Ano, byl jsem přítomen uvedené schůzce, respektive její části,“ uvedl Třeštík pro server Seznam Zprávy, kterému odpověděl na dotazy písemně.

Na schůzce se podle něj řešily i otázky související se zdravotnictvím, například ohledně koronaviru. „Co si pamatuji, tak se řešily obecně otázky spojené s covidem, vývojem epidemie a toho, co nás čeká v dalších měsících,“ popsal.

Hnutí ANO o odvolání Faltýnka z vedení poslaneckého klubu nehlasovalo. ‚Záležitost je uzavřená,‘ uvedl

Číst článek

Pro něj ale prý bylo setkání pouze společenskou záležitostí. „Chtěl jsem pozdravit známé a dát si s nimi večer před zavedením (vládních) opatření sklenku vína,“ dodal.

Zároveň přiznal, že se s exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a vlivným politikem ANO Jaroslavem Faltýnkem dobře zná. S Prymulou se prý sblížil i přes šachy.

„Je přirozené, máte-li ve svém okolí přátele se schopností kritického myšlení i přesných analýz, často komplexních a složitých otázek, tak se o nich radíte,“ popsal Třeštík.

S Faltýnkem se podle svých slov zná hlavně přes výtvarné umění. „Jardu Faltýnka považuji za svého přítele, jednoho z nejtalentovanějších politiků a slušného člověka. Známe se několik let, a jak je známo, oba nás zajímá umění,“ vysvětlil.

S investigativní reportérkou o Kalouskově pivním přešlapu a tajemné schůzce exministra Prymuly

Číst článek

O schůzce mluvil Třeštík také s premiérem Andrejem Babišem, s nímž je také delší dobu v kontaktu. „Pouze jsem mu potvrdil, že jsem byl účasten setkání. Více nebylo co probírat, pan premiér se o schůzku dále nezajímal.“

Bulvární deník Blesk zachytil ve druhé polovině října Romana Prymulu, jak vychází bez roušky z restaurace Rio's na pražském Vyšehradě. Takové podniky přitom musely být podle nařízení vlády po celý den zavřené.

Na místě pak vyfotografoval i Faltýnka. Dalším účastníkem noční schůzky byl ředitel ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant.

Prymula kvůli tomu musel odejít z čela ministerstva zdravotnictví. Faltýnek se vzdal postu prvního místopředsedy ANO, šéfem poslanců hnutí a zákonodárcem dolní komory ale zůstává. Schůzkou se zabývají pražští hygienici i Magistrát hlavního města Prahy.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme