Babiš nabídl Prymulovi post vládního zmocněnce, funkci náměstka chce Prymula opustit do konce května

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabídl náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Informaci serveru TN.cz předseda vlády potvrdil České televizi. Svůj návrh Babiš musí ještě projednat v pondělí ve vládě s koaličním partnerem. Prymula chce z ministerstva odejít ke konci května, chybí mu bezpečnostní prověrka.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 17:41 20. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Prymula

Premiér Andrej Babiš (ANO) diskutuje s odcházejícím náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou o jeho možném působení na úřadu vlády. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Myslím si, že by bylo dobré, aby pan profesor zůstal v rámci státních struktur, aby neodcházel někde do privátu," řekl Babiš ve středu České televizi. Na otázku, zda Prymula nabídku přijal, premiér uvedl, že je to podle jeho názoru na dobré cestě. „V pondělí to nějak dořešíme,“ dodal.

Ministr Vojtěch předpokládá, že Prymula na konci května skončí. ‚Tady se mě bojí,‘ řekl náměstek

Číst článek

Prymula oznámil, že chce funkci náměstka pro zdravotní péči opustit na konci května. Odchod zvažoval už v březnu, k tomu, aby zůstal, ho však přesvědčil Babiš po vypuknutí epidemie koronaviru. O budoucnosti Prymuly ve středu Babiš také hovořil na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem, řekl České televizi.

„Řekl jsem, že skončím, pokud nenastanou dvě skutečnosti,“ řekl náměstek serveru Seznam Zprávy s tím, že si nechá pro sebe, o jaké skutečnosti jde.

Bezpečnostní prověrka

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu uvedl, že si nedokáže představit, že by za stávající situace Prymula jako náměstek na ministerstvu zůstal. Vadí mu jeho výroky do médií a že s ním tyto věci neřeší osobně. Spory jsou také kolem bezpečnostní prověrky, kterou museli všichni náměstci ministra získat. Prymulovi ji po více než roce Národní bezpečnostní úřad ještě nevydal.

Nárůst počtu případů covidu-19 v Česku po rekordním pondělku zmírnil. Přibylo 61 nakažených

Číst článek

Server Seznam Zprávy zveřejnil s Prymulou rozhovor, ve kterém epidemiolog uvedl, že se na ministerstvu bojí jeho popularity. „Vnímal jsem to jako účelovou věc, protože se mě tady bojí, to je jednoduché vysvětlení,“ řekl Prymula serveru na otázku, jak vnímal loňské nařízení o nutnosti bezpečnostní prověrky pro náměstky, o kterém resort rozhodl v březnu.

Národní bezpečnostní úřad dosud o udělení prověrky v Prymulově případě nerozhodl, takže mu ministerstvo lhůtu prodloužilo do konce června.

zit, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme