VIDEO: Jestli si to veřejnost přeje, tak klidně rezignuji, řekl Prymula ke schůzce s Faltýnkem v restauraci

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) si myslí, že noční schůzkou se šéfem poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem v luxusní restauraci v centru Prahy se ničeho vážného nedopustil. Řekl to v pátek v rozhovoru pro týdeník Respekt. „Pokud jsem něco porušil, tak jedině to, že jsem roušku neměl, když jsem nasedal do auta, kdy tam byl člen ochranky,“ dodal s tím, že klidně rezignuje, jestli si to veřejnost přeje.

Praha (Aktualizováno: 11:08 23. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl,“ řekl Respektu Prymula. Podle svých slov pracoval ve středu na ministerstvu asi do půl desáté a poté byl pozván na urgentní schůzku, protože druhý den začínalo omezení pohybu.

Prymula byl v noci na schůzce v ‚zavřené‘ restauraci na Vyšehradě. Podle Faltýnka mluvili o lékařích z USA

Číst článek

Ministr údajně nevěděl, kde se schůzka odehraje, za což se omluvil. „Jel jsem na adresu, kde jsem se posadil do salonku,“ popsal dál Prymula s tím, že tam nejel za účelem stravování.

„Není pravdou, že bych tam vstupoval bez roušky. V autě jsem byl s rouškou a do salonku, kam jsem byl pozván, jsem přišel s rouškou,“ popsal úvod schůzky.

Server Blesk.cz ministra zdravotnictví vyfotil, když schůzku opouštěl. A tehdy roušku neměl, což připouští i Prymula. „Přes dvůr jsem roušku neměl, potom jsem si ji v autě vzal.“

V restauraci jednal Prymula se čtyřmi lidmi. „Nechci říkat jména. Nemám jejich souhlas, abych zveřejnil jejich jména,“ řekl. Odmítl ale, že by na schůzce byli lidé z PR týmu premiéra Andreje Babiše (ANO).

‚Klidně rezignuji‘

Roušky během jednání účastníci neměli. „Pil jsem tam tonic. Když máte na stole nápoj, tak roušky nejsou. Byla tam i káva a další věci,“ popsal ministr.

Prymulu jsem požádal o rezignaci. Pokud ji nepodá, odvolám ho, oznámil Babiš

Číst článek

Hlavním tématem podle něj byla komunikace. „Bavili jsme se o tom, jak vypadá situace, jakým způsobem máme komunikovat a tak dál. A co bych měl třeba vylepšit v komunikaci,“ vysvětlil.

Ministr je přesvědčen, že porušil pouze pravidlo o nasazení roušky, když nasedal do auta a šel kolem člena ochranky. „Jestli si to veřejnost přeje, tak já klidně rezignuji,“ reagoval na kritiku Prymula.

O celé situaci už Prymula mluvil s Babišem. „Pan premiér řekl, že je to chyba a samozřejmě mi to vytkl,“ dodal s tím, že je připraven nést důsledky.

Hřib: Magistrát povede správní řízení s Prymulou i Faltýnkem kvůli schůzce v restauraci

Číst článek

„Bylo to jenom opravdu urgentní jednání. Nic víc, nic míň. Ale asi na špatném místě, to je pravda. Po telefonu nejde vyřešit vše,“ řekl na závěr.

Prymula se podle fotografií sešel s Faltýnkem v restauraci Rio’s na pražském Vyšehradě po desáté večer. Odjet měl v půl dvanácté. Podle nařízení ministra zdravotnictví, kterému právě Prymula šéfuje, ale měl být podnik zavřený. Vydávat smí pouze jídlo přes výdejní okénko, a to do 20.00.

Z fotografií je také jasné, že po opuštění podniku neměli Prymula, Faltýnek ani majitel restaurace Raimund Špunda roušku. Přitom podle posledního videa, které ministr zdravotnictví zveřejnil na svém twitterovém profilu, se mohou dva přátelé procházet spolu v parku pouze v roušce, pokud nežijí ve stejné domácnosti. V podniku navíc tato trojice neměla být sama.

pj, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme