Prymula vykázal ekonoma z jednání na ministerstvu. ‚Nelíbí se mu, co říkám v médiích,‘ tvrdí Münich

Přední český ekonom a člen Ekonomického poradního týmu při Ústředním krizovém štábu Daniel Münich byl v pondělí náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou vykázán z jednání. Münich to uvedl na sociálních sítích s tím, že důvodem měly být nepříjemné otázky a poznámky kvůli analýzám o koronaviru a relevantnosti dat, na nichž jsou založeny. „Pan Münich pouze všechny masmediálně dehonestuje,“ reagoval Prymula.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební štáb Jiřího Drahoše v pražské La Fabrice, na snímku  akademický ekonom Daniel Münich

Daniel Münich | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Před chvílí jsem byl vykázán plukovníkem v záloze panem Prymulou z pravidelného jednání laboratorního týmu na ministerstvu zdravotnictví. Nelíbí se mu, co říkám v médiích,“ napsal ekonom Münich na svém facebooku.

„Nechtěl jsem dělat divadlo, tak jsem odešel,“ uvedl později pro server Echo24.cz.

Nemohu s tím vnitřně souhlasit, říká k uvolňování opatření epidemiolog a člen vládního týmu Maďar

Číst článek

Spor se měl odehrát na zasedání pravidelného laboratorního týmu na ministerstvu zdravotnictví, jehož hlavním tématem je koordinace rozvoje laboratorních kapacit a testování.

Ekonom se jednání účastnil jako zástupce Ekonomického poradního týmu, je ale také členem iniciativy KoroNERV-20, která vytváří návrhy pro pomoc ekonomice. Münich však upozorňuje, že jeho tým nemá od státu k dispozici jakékoliv podkladové materiály ani konkrétní data, ačkoliv o ně opakovaně žádají.

„Domnívám se, že dotazy, které kladu již měsíc, jsou zásadní. Pro budoucnost této země jsou odpovědi důležité,“ řekl Münich.

„Laboratorní skupina se snaží řešit veškeré otázky související s laboratorní diagnostikou koronaviru. Pan Münich pouze všechny masmediálně dehonestuje. Podle něho nemáme epidemiologický model, máme téměř nesvéprávné epidemiology, děláme tady nesmyslné výzkumy. Sám ještě nepřišel s ničím využitelným,“ reagoval Prymula pro Echo24.

„Tato skupina je jmenována ministrem zdravotnictví a pokud je třeba ad hoc odborníků, jsou zváni. Jinak je uzavřena. Pan Münich v ni není,“ dodal.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme