Romové nejsou podle vlády nejdiskriminovanější menšinou EU

Vláda odmítá, že jsou čeští Romové nejdiskriminovanější menšinou Evropské unie. Stanovisko Fischerova kabinetu, který tak reagoval na studii Agentury Evropské unie pro základní lidská práva, potvrdil ministr Michael Kocáb.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb | Foto: Tomáš Adamec

"Nám se to nezdálo, protože naše poznatky mluví o tom, že institucionální zabezpečení z naší strany je naopak velmi dobré, ne-li jedno z nejlepších. A i když probíhá kritika směrem dovnitř, protože si uvědomujeme, že tento problém musíme řešit otevřeně a transparentně, tak přesto ve srovnání s dalšími zeměmi Evropské unie nemůžeme přijmout, že by diskriminace byla nejvyšší," uvedl Kocáb.

Kocáb naopak upozornil na zlepšení situace, které vyplývá ze zprávy o kanadské imigraci. Kabinet dnes taky přijal manuál pro česká velvyslanectví týkající se romské problematiky.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme