Policie v Sokolově zasahovala při potyčce místních a vodáků. Zraněno bylo 13 lidí

Při páteční potyčce mezi místními a skupinkou vodáků u vlakového nádraží v Sokolově bylo lehce zraněno 13 lidí. Jednalo se o tři vodáky a deset místních, z nichž zdravotníci na místě ošetřili dva. Podle serveru Romea.cz byli sokolovští obyvatelé Romové. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, sdělil v pondělí krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Video Sokolov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah sokolovské policie při potyčce mezi místními a vodáky | Foto: Romea.cz

Policisté na místo podle mluvčího dorazili do čtyř minut. Nejprve skupinky oddělili, aby zabránili dalšímu napadání. „Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby,“ uvedl.

Policie se teď snaží výslechy svědků a vyhodnocením všech kamerových záznamů identifikovat pachatele. „Při dalším prověřování, zejména vyhodnocování všech dostupných nahrávek a provádění výslechů svědků, může samozřejmě dojít ke změně či úpravě právní kvalifikace,“ dodal Kopřiva.

Rodina zemřelého Roma v Teplicích podala trestní oznámení na Policii České republiky

Číst článek

Policie má podle něj řadu videí, která byla zveřejněna na sociálních sítích. „Dále vyhodnocujeme záznamy z městského kamerového systému,“ řekl. Videonahrávky zkoumá i odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby zjistil, zda policie při zákroku postupovala správně.

Podle krajského policejního ředitele Petra Macháčka zasáhla sokolovská policie velmi rychle a tím předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení.

„Mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí, a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ vysvětlil.

Policie žádá případné svědky, kteří incident natočili na mobilní telefon nebo ho zaznamenala palubní kamera jejich vozu, aby volali na bezplatnou linku 158. Informace k incidentu, které pomohou při vyšetřování, mohou sdělit na kterémkoliv obvodním oddělení policie.

Jeden ze sokolovských obyvatel Emil Karička ve videu na Romea.cz vyzval ostatní, aby nepořádali žádné demonstrace. Domluvili se, že v pondělí půjdou na městský úřad, demonstraci ohlásí a v příštích dnech ji uspořádají, popsal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme