Romové v Karlových Varech chtějí bezpečnostní hlídky

Romové v karlovarské čtvrti Doubí mají strach, a začínají proto organizovat bezpečností hlídky. Zneklidnil je sobotní incident, kdy se mnozí z nich stali terčem slovního napadání ze strany několika skinheadů, kteří na Romy pokřikovali rasistické výhrůžky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skinheadi do Doubí přijeli v autě s pražskou poznávací značkou. Policie proto o víkendu zesílila své hlídky. Trestní oznámení na možné pachatele ale Romové podle policejní mluvčí Aleny Veselé nepodali. Jak řekl předseda karlovarského Romského občanského sdružení Ladislav Bílý, romské bezpečnostní hlídky nebudou mít nic společného s domobranou. Romové se pouze mezi sebou dohodli na tom, že budou hlídat tři nebo čtyři místní domy, v nichž žijí romské rodiny. Pokud by jim hrozil podobný útok ze strany skinheadů, členové hlídek prostřednictvím mobilních telefonů ihned uvědomí policii. Na ní by pak bylo zajištění klidu a pořádku.

Také ostravští Romové chtějí vyslat do ulic města své hlídky. Představitelé některých tamních romských organizací se na ustavení neozbrojených hlídek dohodli s vedením severomoravské policie. Jejich úkolem bude sledovat, jestli někdo neohrožuje bezpečnost příslušníků romského etnika. Členové Republikánské mládeže zareagovali prohlášením, že si založí svoji domobranu.

Zdeněk Trnka, Marika Táborská, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme