Romové zůstávají před Vinohradskou nemocnicí. Nemají prý peníze na cestu domů

Rumunští Romové zatím stále zůstávají před Vinohradskou nemocnicí, přestože tělo zesnulého prince už pohřební služba odvezla. Objevily se totiž informace, že nemají peníze na cestu zpátky Rumunska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romové tábořící v Husinci u Prahy

Romové tábořící v Husinci u Prahy | Foto: Pavel Pavlas

Problém spočívá v tom, informoval přímo z místa reportér Radiožurnálu Zbyněk Zykmund, že celá skupina Romů nemá nyní peníze na benzin, aby mohla dojet až do Rumunska. Veškeré peníze, které měli, totiž vydali za převoz těla sedmnáctiletého prince zpět do jeho vlasti. Proto nyní Romové shánějí peníze doma v Rumunsku přes své známé.

Na rumunské ambasádě se podle Zykmunda nyní vyřizují poslední formality a rakev tělem prince by měla v úterý odpoledne putovat do Rumunska. Rumunský diplomat Ion Cindea uvedl, že rodina již za pohřební služby a odvoz zaplatila zhruba 90 tisíc korun. Peníze Romové částečně měli, další získali z darů. Nabídnutou finanční pomoc pražského magistrátu nevyužijí. "Humanitární gesto oceňují, ale žádná pomoc od hlavního města není nutná, vše nezbytné je již zajištěno a vyřešeno," uvedl magistrát.

Kdy Romové odjedou od Vinohradské nemocnice, kde už po sobě uklidili všechny odpadky, není však zatím jasné.

V Husinci u Prahy hradí úklid místa, kde od čtvrtka do pondělí rumunští Romové tábořili, obec. Ta pak bude náklady na něj zřejmě zpětně vymáhat po majiteli pozemku, který Romům svůj pozemek poskytl na kempování.

Přečtěte si také:

Romský princ z Rumunska bude převezen zpět do vlasti

Alena Adámková, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme