Romská demokratická strana dodala zfalšovanou zprávu o hospodaření, zjistil kontrolní výbor

Podle kontrolního výboru Poslanecké sněmovny dodala Romská demokratická strana zfalešovanou zprávu auditora o svém hospodaření za loňský rok. Pod zprávou je podle poslanců podepsaný auditor, který je už rok a půl na vlastní žádost vyškrtnutý ze seznamu auditorů. Razítko v materiálu je navíc vystřižené z jiného dokumentu a na zprávu jen přilepené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Sněmovní kontrolní výbor dnes pověřil svého předsedu Vladimíra Koníčka (KSČM), aby kvůli tomu podal trestní oznámení. Podle předsedy Romské demokratické strany Miroslava Tancoše může za problém najatá externí účetní.

„Ona se pod to podepsala, měla z loňska a předloňska podklady auditora,“ uvedl.

„Já jsem se auditorovi minulý týden písemně omluvil, stejně tak jsem se omluvil i kontrolnímu výboru. Celé naše vedení tato nešťastná událost mrzí. A pokud se kontrolní výbor rozhodne, trestní odpovědnost ponese externí účetní,“ dodal Tancoš.

Romská demokratická strana prý problém napraví do 10. května. Do té doby sněmovní kontrolní výbor projednávání zpráv přerušil. To proto, aby strany, které dodaly zprávy neúplné, mohly materiály doplnit.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme