Romští fotbalisté si po roce zahrají proti zaměstnancům ambasád

Na fotbalovém hřišti Slavoj v pražském Podolí se odehraje netradiční zápas. Proti sobě nastoupí diplomaté z osmi zahraničních velvyslanectví a romští fotbalisté z děčínského klubu Junior Roma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děčínské romské fotbalové družstvo

Děčínské romské fotbalové družstvo | Foto: ROMEA, o. s.

Na přátelském utkání se romský klub z Děčína s pracovníky velvyslanectví potká po roce. Vloni zástupci ambasád kritizovali, že s romskými hráči nechtěly hrát ostatní kluby.

Narychlo složený tým z diplomatů před rokem nad romskými hráči zvítězil. Pracovníci ambasád tehdy věřili, že Roma Junior bude mít příležitost sehrát další zápasy. Situace se ale prý příliš nezlepšila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na netradiční fotbalový zápas zve reportér ČRo Tomáš Bystrý

„Ostatní týmy radši zaplatí kontumační poplatek, než aby nastoupily. Tak jsme si řekli, že když s nimi nechce nikdo hrát, tak my si zápas rádi zopakujeme,“ říká Martin Severýn ze švédského velvyslanectví.

Většina soupeřů jako důvod nenastoupení k zápasu udává tři roky starý konflikt, kdy kvůli rvačce zasahovali i policisté.

„Byli hrozně sprostí, agresivní a neurvalí,“ řekla před rokem Českému rozhlasu Jaroslava Fišerová, hospodářka klubu Tatran, který s romskými hráči odmítl hrát. Trenér Junioru Roma Pavel Horváth ale řekl, že tým od incidentu obměnili.

Tomáš Bystrý, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme