Rosnerovým zůstane za týrání dětí původní trest

Manželům Rosnerovým zůstane za týrání svěřených dětí původní trest, dva roky vězení s tříletou podmínkou. Růžena a Lubomír Rosnerovi byli už v květnu odsouzeni soudem ve Vyškově. Teď neuspěli s odvoláním u brněnského krajského soudu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko

Soudní kladívko | Foto: FBI

Zatímco Rosnerovi trvají na své nevině a žádali zproštění trestu, státní zastupitelství má na věc opačný názor. Státní zástupkyni Květoslavě Procházkové, která pro ně žádala přísnější tresty, soud ale nevyhověl. Procházková proto zváží dovolání k Nejvyššímu soudu. "Čin, kterého se dopustili má trestní hranici od dvou do osmi roků," upozornila Procházková.

Na situaci v rodině upozornili dva chlapci, kteří Boženu Rosnerovou natočili na mobil ve chvíli, kdy hrubě nadávala jedné z postižených svěřenkyň a bila ji. Manželé Rosnerovi přijali celkem čtrnáct dětí. Sociální pracovníci už dříve upozorňovali, že je to příliš mnoho.

Manželům Rosnerovým teď navíc hrozí odebrání čtyř z deseti svěřených dětí. "Rodiče nemusí dokazovat, že jsou dobří rodiče, my jako pěstouni musíme neustále dokazovat, že jsme dobří pěstouni. Já už ale nevím, jak mám dokázat, že jsem dobrý pěstoun jinak než výsledky svých dětí," řekla Radiožurnálu Růžena Rosnerová.

Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme