Rostislav Roztočil byl propuštěn z vazby

Vrchní soud propustil z vazby "uprchlého vězně" Rostislava Roztočila. Zprávu o tom přinesla televize Nova. Roztočil je obviněn z třicet let staré vraždy egyptského studenta. Původní verdikt z roku 1985 zněl: výjimečný trest. Loni v prosinci soud rozsudek zrušil a rozhodl o novém projednání kauzy. Roztočil stále tvrdí, že je nevinen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Roztočil | Zdroj: ČTK

Rostislava Roztočila odsoudil v roce 1985 československý soud k 24 letům vězení. V té době žil už několik let v emigraci v Německu. V roce 2000 byl zadržen na hraničním přechodu při vstupu na české území a nastoupil trest.

Předloni Roztočil uprchl, společně s vrahem Romanem Čabradou, z plzeňské věznice na Borech. Motivem útěku byla podle jeho slov snaha dosáhnout znovuotevření celého případu. Krátce poté ho zadržela policie v Německu. Tamní soud ho do Česka vydal právě pod podmínkou, že případ vraždy egyptského studenta bude obnoven.

Loni před Vánoci Krajský soud v Praze zrušil původní více než 20 let starý rozsudek a rozhodl, že bude nový proces. Zároveň ale ponechal Roztočila ve vazbě. Nové projednávání kauzy začalo v březnu, pokračovat má příští měsíc. Roztočil považuje obvinění z vraždy za pomstu zpravodajské služby za svou emigraci.

Marika Táborská, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme