Chorvatsko 0:0 Brazílie

V hromadné dopravě nebudou od středy potřeba roušky, výjimkou bude severovýchod Česka a metro

Opatření, která byla zavedena v souvislosti s bojem proti epidemii koronaviru, se od středy 1. července opět zmírní. Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO v České televizi oznámil, že v hromadné dopravě už nebudou povinné roušky. Povinnost bude dál platit pouze v pražském metru a rovněž v ohniscích nákazy na severovýchodě Česka.

Aktualizováno Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roušky zůstanou povinné v hromadných prostředcích na východě Moravy a v pražském metru | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Právě na severovýchodě Česka teď nových případů koronaviru přibývá nejrychleji. V této oblasti bude proto podle premiéra potřeba některá opatření naopak zpřísnit.

„Frýdek-Místek, Orlová, Karviná, Havířov, Bohumín, Jablunkov, Český Těšín, Třinec a tak dále. Zde budou úplně jiná nařízení, která by měla platit od úterý,“ uvedl premiér, který rovněž zmínil možné zavedení testů pro pendlery.

Omezení rozvolňování na Karvinsku potvrdil také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro Radiožurnál. Vyjmenoval také další pravidla, která by se daných oblastí týkala. Mezi nimi třeba provozní doba hospod, které by mohly být otevřené až od osmi hodin. 

Jak konkrétně budou opatření vypadat, přiblíží ministerstvo zdravotnictví v pondělí dopoledne. Takže platí, co jsme řekli, že od 1. července se plošné opatření ruší. Budeme vyhodnocovat situaci regionální,“ uvedl Vojtěch. 

Jiří Svatoš, ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme