V Budějovicích zadrželi muže, který prodával roušky draho a bez povolení

Městská policie zajistila muže, jenž v sobotu v Českých Budějovicích podle ní prodával roušky a dezinfekce, aniž by na to měl povolení. Zdravotní pomůcky, které mají pomoci proti nákaze koronavirem, navíc nabízel za výrazně vyšší ceny, než je obvyklé. Novináře o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

Strážníci vyjížděli na místo na základě oznámení v sobotu po poledni. Muž nabízel roušky a dezinfekci v jednom hypermarketu na sídlišti Vltava.

„Na dotaz strážníků odvětil, že má k prodeji povolení vedoucího zaměstnance zdejší prodejny. Od toho se však strážníci dozvěděli, že prodejce sliboval zdravotnický materiál nabízet zdarma,“ uvedla Školková. Případ nyní bude řešit příslušný správní orgán.

Výsledky pátečních testů na koronavirus potvrdily v Jihočeském kraji 11 nových případů. V regionu je tak v současnosti 30 pacientů s nemocí COVID-19. V České republice je aktuálně 995 případů koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme