Rozchod CET 21 s ČNTS byl oprávněný

CET 21 byla oprávněna odstoupit v srpnu loňského roku od smlouvy se svou dosavadní výhradní servisní organizací ČNTS, neboť si tím jako licencovaný subjekt zachovala plnou kontrolu nad vysíláním TV Nova. Rozhodl o tom Vrchní soud. Mluvčí CET 21 Martin Chalupský oznámil, že dnešní rozhodnutí Vrchního soudu je tečkou za veškerými spory mezi CET 21 a ČNTS, protože soud rozhodl o podstatě věci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČNTS využije podle Michala Donatha z agentury Donath-Burson-Marsteller, která zastupuje ČNTS, mimořádného opravného prostředku, kterým je dovolání k Nejvyššímu soudu. Donath připomněl, že soud dnešním rozhodnutím potvrdil platnost Smlouvy o spolupráci při zajišťování Servisu pro televizní vysílání mezi ČNTS a CET 21.

„Rozhodnutím Vrchního soudu se faktický stav nemění,“ řekl generální ředitel ČNTS Jan Vávra. „Spoléháme na to, že Nejvyšší soud spravedlivě zváží argumenty obou protivných stran a že se přikloní k původní argumentaci Krajského obchodního soudu. Tím by celá věc měla být jednou pro vždy vyřešena,“ dodal.

Spor mezi dřívější výhradní servisní organizací Novy společností ČNTS (potažmo jejím majoritním vlastníkem CME) a CET 21, která je držitelem licence na vysílání Novy, na veřejnost pronikl loni v dubnu odvoláním Vladimíra Železného z postu jednatele a generálního ředitele ČNTS. CET 21 poté vypověděla služby ČNTS a v srpnu zahájila vysílání Novy z Barrandova bez využití služeb ČNTS.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme