VIDEO: Existuje řešení bytové krize? V první debatě k projektu Rozděleni svobodou odpovídala i Maláčová

Projekt Rozděleni svobodou neznamená jen kalkulačku nebo příběhy zástupců šesti tříd. Teplice ve čtvrtek hostila první ze série debat. Jejím tématem bylo bydlení. Hosty byli za politické strany ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), Olga Richterová (Piráti) a Jan Hrnčíř (SPD) a dále pak předseda Platformy pro sociální bydlení Štěpán Ripka a sociolog Daniel Prokop. Moderovala Marie Bastlová.

Praha (Aktualizováno: 18:00 10. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestice se tentokrát věnovala otázkám, jež se týkají dostupnosti bydlení nebo řešení bytové nouze. Tématem hodinové debaty bylo například to, které třídy a věkové skupiny v Česku mají s bydlením potíže. Řeč přišla ale i na sociální bydlení a takzvaný obchod s chudobou, tedy jak majitelé ubytoven zneužívají doplatky na bydlení, které dostávají právě sociálně slabí.

Existuje nějaké univerzální řešení? I na se hosté snažili najít odpověď. 

Sociologové ve velkém výzkumu pro Český rozhlas rozdělili českou společnost do šesti společenských tříd. Nelišíme se od sebe jen příjmy a majetkem, ale také tím, jak blízko nebo daleko máme k ostatním lidem, zda věříme ve smysluplnost demokracie i jestli se díváme častěji na Novu nebo na Netflix.

Pokud jste to ještě neudělali, můžete si v online kalkulačce vyzkoušet, do které třídy vás společenské sociologický model zařadí.

Kalkulačka - rozděleni svobodou Kalkulačka - rozděleni svobodou

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme