Rozhodne se o podobě srovnávacích zkoušek pro základní školy

Na dnešní konferenci, kterou pořádá ministr školství Josef Dobeš k tématu srovnávacích zkoušek, by mělo padnout rozhodnutí o tom, co přesně by měli znát žáci na konci pátého a devátého ročníku na základní škole.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné)

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Srovnávací zkoušky by v budoucnu měly plnit i jinou úlohu, než jen zjistit kvalitu základních škol.

„Chtěl bych, aby velmi dobré výsledky ve srovnávací zkoušce v deváté třídě byly vstupenkou pro střední školu a dávaly nějaké zvýhodnění. Tak jako musíme dva roky počkat u státní maturity, podobně si ozkoušíme srovnávací zkoušky. I pro střední školy to bude zjednodušení a odpadne spousta administrativy,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš.

Zatím ale plánuje do školského zákona změnit počet přihlášek z nynějších tří na dvě nebo dokonce jednu.

Srovnávací zkoušky si mají první školy vyzkoušet příští rok na jaře. Odborníci z praxe budou dnes na konferenci řešit, jakou podobu by srovnávací zkoušky měly mít.

„Byl bych rád, aby to tito odborníci vymodelovali, dali zadání. My bychom pak udělali výběrové řízení na firmu, která zkusí nastavit nástroj na měření zadání těch odborníků z terénu,“ dodal Dobeš.

Klára Bílá, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme