Rozhodnutí Evropského soudu o nezákonném postupu policie uvítal ombudsman

Ombudsman Pavel Varvařovský vítá rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. Ten odsoudil Česko za nezákonné jednání policistů. Jde o případ muže z Aše, kterého policisté v roce 2010 zadrželi v podnapilém stavu. Po té ho spoutali a v cele s ním jednali tak, že si nemohl běžným způsobem přivolat pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouta (ilustrační foto) | Foto: Městská policie Kladno

Tento postup označil soud ve Štrasburku za ponižující zacházení. Potvrdil tak už dřívější závěr Veřejného ochránce práv Varvařovského:

„Jsem rád, že Evropský soud je téhož mínění, že státní moc, respektive donucení se má používat přiměřeně a nemá se nadužívat.“

Jednání české policie Evropský soud označil za ponižující zacházení. Ombudsman Varvařovský už případ vyhodnotil stejným způsobem. Podobné kauzy řešil víckrát:

„Samozřejmě vítám rozhodnutí Evropského soudu, Já jsem s policií komunikoval vícekrát. Nejednalo se jen o zadržení tohoto typu, ale i o třeba nadměrné nadužívání pout a podobně. Ne vždy jsme nalezli společnou řeč,“ posteskl si Varvařovský.

Jan Herget, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme