Rozhodnutí ministra Němce o odvolání soudkyně Drahokoupilové je neplatné

Odvolání předsedkyně Okresního soudu pro Prahu-západ Marie Drahokoupilové je neplatné. Takový je verdikt správního soudu, na který se Drahokoupilová obrátila se žalobou. Ministr spravedlnosti Pavel Němec ji zbavil úřadu v únoru letošního roku kvůli průtahům a nečinnosti v soudních řízeních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mgr. Pavel Němec | Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Soudkyně Drahokoupilová ale s důvody svého odvolání nesouhlasila a soud jí dal za pravdu. Podle rozsudku nebyly zákonné důvody jejího odvolání naplněny. Setrvání Drahokoupilové ve funkci vítá i šéf soudcovské unie Jaromír Jirsa.

"Já se domnívám, že se v jejím případě jednalo o nezdravý zásah exekutivy do nezávislé moci soudní. V podstatě se jednalo o odvolání soudního funkcionáře za rozhodnutí, za rozhodovací činnost soudkyně, což považuji za naprosto nepřípustné," vyjádřil se Jirsa.

Jak České televizi řekl mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun, jeho úřad na svém původním rozhodnutí trvá: "Ministerstvo spravedlnosti se po seznámení s rozsudkem zřejmě obrátí na Nejvyšší správní soud s kasační stížností. Požádáme i soud o odkladný účinek rozhodnutí správního soudu."

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme