Rozhodovala Berbrův spor a stýkala se s Peltou. Soudkyni Mašínové hrozí kárné řízení

Vedení obvodního soudu pro Prahu 9 plánuje podat kárný návrh na soudkyni Sylvu Mašínovou, s informací přišla Česká televize. Soudkyně rozhodovala spor fotbalového funkcionáře Romana Berbra s bývalým rozhodčím, přitom se stýkala s Miroslavem Peltou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta. | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

„Byl jsem informován předsedkyní Obvodního soudu pro Prahu 9, že tamní vedení soudu na kárném návrhu proti kolegyni Mašínové pracuje,“ řekl České televizi předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra s tím, že návrh by měl být dopsán a odeslán na Nejvyšší správní soud v tomto či příštím týdnu.

Pelta mohl ovlivňovat i rozhodování soudu. 'Kámošce' z případu Berbr dával VIP lístky na fotbal, píše policie

Číst článek

Podle předsedy Městského soudu v Praze měla Sylva Mašínová upozornit na své vazby účastníky sporu, který rozhodovala. Radiožurnál minulý týden upozornil, že se soudkyně stýkala s bývalým šéfem FAČR Miroslavem Peltou. Zároveň rozhodovala spor Peltova blízkého spolupracovníka Romana Berbra s bývalým rozhodčím Tomášem Kovaříkem.

„Kolegyně rozhodovala ve věci, kde nepochybně zainteresovanými byli lidé kolem vedení fotbalového svazu a ona nedala najevo účastníkům, že zná některé jiné lidi blízce z tohoto prostředí, takže mohla být vnímána jako podjatá a to je velmi závažná okolnost,“ říká Vávra.

Soudkyně se přes mluvčího Obvodního soudu pro Prahu 9 odmítla vyjádřit.

Na kontakt Mašínové s Peltou přišli kriminalisté při vyhodnocování odposlechů bývalého šéfa českého fotbalu. Z poznatků, které měl Radiožurnál možnost prostudovat, vyplývá, že si volali několikrát denně i v den projednávání Berbrovy žaloby.

Pelta podle detektivů v té době zajišťoval pro soudkyni VIP vstupenky na sportovní události nebo třeba permanentky do lyžařského areálu ve Špindlerově mlýně. Ale hlavně ji zásoboval vstupenkami na zahraniční fotbalová utkání, a to včetně letenek a hotelů.

Bývalý šéf českého fotbalu Pelta čelí od loňska trestnímu stíhání z ovlivňování sportovních dotací z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud rezignoval na funkci předsedy fotbalové asociace. Pelta si podle policistů zmanipulovanými dotacemi upevňoval vliv a získával sponzory pro jablonecký klub.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme