Politická reprezentace přivedla veřejnost k totální rezignaci, říká Pavel Telička

Nenechte si ukrást svoji budoucnost. Tak se jmenuje výzva, kterou před několika měsíci vydal místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Neutěšený stav v Česku ho nabádá k tomu, aby vedl intenzivní debaty jak se studenty, tak se širokou veřejností. „Lidé postrádají debatu, diskusi, informace,“ řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Telička ve vysílání Radiožurnálu. | Foto: Kristýna Hladíková | Zdroj: Český rozhlas

V diskusích se studenty vidí častokrát zapálenost i angažovanost. „Lidé si uvědomují, že ukotvení České republiky v unii je pro nás strategickým zájmem, trend je pozitivní,“ říká Telička s tím, že špičková politická reprezentace přivedla veřejnost k totální rezignaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou o vládě s podporou komunistů a také o EU.

Smíšené pocity má také z toho, že Česko směřuje k vládě, která má šanci získat důvěru v Poslanecké sněmovně. „Zajímá mě, až uvidíme programové prohlášení, kam bude tato země - v obecné strategické rovině a jednotlivých politikách - směřovat.“

Podstatné také podle něj bude, zda vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přizpůsobí své cíle politickým silám, jako jsou KSČM nebo SPD. „Tato země potřebuje celou řadu reforem... A tady mám silné pochybnosti o tom, co může tento konglomerát skutečně přinést,“ nastiňuje.

Pavel Telička připomněl i svůj názorový nesouhlas s hnutím ANO, za nějž byl zvolen d Evropského parlamentu. „Cesty moje a cesty hnutí ANO se z důvodů politických, programových a hodnotových rozešly.

Předseda hnutí Andrej Babiš má ale podle něj celou řadu kvalit – je vybavený pro výkon funkce premiéra, je pracovitý, ale má problémy, které mají širší dimenzi. „Politika hnutí ANO se změnila. To, co postrádám, je, že politika české vlády je ve vztahu k EU nečitelná,“ uzavírá.

Jan Moláček, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme