Rozlitý olej ochromil dálnici D1

Řidičům, kteří míří po brněnské dálnici do Prahy, se může alespoň částečně ulevit. Dálnice D-1 je po dopravní nehodě na 116. kilometru průjezdná v obou pruzích. Sanační práce budou pokračovat navezením nové zeminy. Po hlavní tepně mezi Brnem a Prahou se přestalo jezdit časně ráno, kdy na 116. kilometru narazil slovenský kamion do Avie. Na vozovku a do příkopů tam vyteklo na 1500 litrů motorové nafty z barelů z korby havarované avie. V dopravní špičce se začaly tvořit mnohakilometrové kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olej na dálnici | Foto: Luboš Pavlíček

Nehoda se stala po čtvrté hodině ráno na 116. kilometru u Rytířska na Jihlavsku. Do avie zezadu narazil řidič slovenského kamionu, jehož řidič nejspíše usnul. Nikdo nebyl zraněn, avie se ale po nárazu převrátila do příkopu a některé z plastových kanystrů s olejem se poškodily.

Na dálnici vyteklo ze sudů 1500 litrů motorového oleje. Na místě jsou hygienici i pracovníci životního prostředí, podle kterých se jedná o středně závažnou havárii. V okolí místa nehody jsou totiž podzemní zdroje pitné vody. Olej je ale neohrozil, protože se vsakuje pomalu.

Havárii nejdříve likvidovali hasiči. Po nich nastoupili specialisté na odmaštění vozovky, další pak bagrují kontaminovanou zeminu z příkopů. Levý pruh byl zprovozněn po 14. hodině, druhý ale zůstane uzavřen až do večera. Policie žádá řidiče o maximální pozornost a ohleduplnost.

Před místem nehody na 116. kilometru dálnice ve směru na Prahu se v dopravní špičce utvořila několikakilometrová kolona, která se rozjíždí jen velmi pomalu. Policie proto současně odklání dopravu na Polnou a Jihlavu. Chaos vládne i na objízdných trasách, zcela zablokovaná je hlavní silnice v Jihlavě.

Nehoda zkomplikovala plány mnoha řidičům jedoucím do hlavního města. Odloženo muselo být kvůli ní i dopolední jednání senátního hospodářského výboru. V zácpě totiž uvízla řada jeho členů. Někteří řidiči, neznalí poměrů, na doporučení policie sjeli z dálnice již v Měříně, ale potom bloudili po okresních silnicích.

Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz .

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Martin Hromádka, Petr Zettner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme