Rozloučení s Čáslavskou bude v Národním divadle 12. září, uspořádá ho olympijský výbor

Lidé se budou moct rozloučit s legendární gymnastkou Věrou Čáslavskou, která v úterý podlehla v 74 letech rakovině, v pondělí 12. září v Národním divadle v Praze. Poslední rozloučení by mělo začít v 10 hodin a po dohodě s rodinou bude v režii Českého olympijského výboru. Věra Čáslavská byla v letech 1990-96 předsedkyní Československého a později Českého olympijského výboru i členkou Mezinárodního výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Čáslavská | Foto: F. Tichý

Rodina Věry Čáslavské odmítla státní pohřeb s tím, že takový obřad by si skromná gymnastka nepřála. Syn Martin a dcera Radka se domluvili s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem, že rozloučení uspořádá právě výbor, a to v Národním divadle.

„Chtěli bychom to udělat jako rozloučení důstojné, tak, jak by si ho přála Věra. To znamená, že bychom nechtěli žádné truchlení, ale chtěli bychom zavzpomínat na Věru, jaký byla skvělý člověk. A v pozitivním duchu,“ řekl Kejval Českému rozhlasu.

„Na ten vlastní akt bychom samozřejmě chtěli pozvat pozůstalé a oficiální hosty, ale část kapacity Národního divadla bychom určitě chtěli nechat pro veřejnost,“ dodal předseda ČOV s tím, že při této akci budou mít lidé možnost se zapsat do kondolenčních knih.

V Národním divadle se v roce 2000 sportovci, fanoušci i politici z České republiky i ze zahraničí loučili s jinou legendou českého sportu, běžcem Emilem Zátopkem.

Český olympijský výbor už ve středu zřídil pietní místo v centru Prahy, kondolenční knihy jsou také u vchodu do Městského úřadu v Černošicích u Prahy, kde Věra Čáslavská žila. V černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie budou v neděli za Čáslavskou sloužit mši.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme