Rozsáhlý požár průmyslové haly v Kopřivnici dostali hasiči po 11 hodinách pod kontrolu

VIDEO UVNITŘ. Hasiči po 11 hodinách dostali pod kontrolu požár průmyslové haly v Kopřivnici. Zasahovalo tam 30 jednotek jak z Jičína, tak z Ostravy nebo Frýdku-Místku, většina z nich už místo opouští. Škodu odhadují až na 100 milionů korun. Statik teď rozhodne, které části průmyslové budovy bude muset těžká technika strhnout. Při požáru se totiž propadla střecha. Hořet začalo v sobotu kolem osmé hodiny večer. Hasiči zatím nevědí proč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár haly v Kopřivnici | Foto: Tomáš Lach

„V sobotu večer zachvátil v Kopřivnici požár průmyslovou halu. Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů s plameny bojují celou noc,“ řekl v neděli ráno mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Marek Gašparín. Podle něj nikdo nebyl zraněn.

Zásah hasičům komplikovalo také počasí. Kvůli teplotám až minus 15 stupňů celsia zamrzala totiž voda. Ledové krusty obalovaly jak zasahující hasiče, tak i hasičskou techniku.

Požár haly v Kopřivnici | Foto: Tomáš Lach

Okolo areálu, kde zasahují hasiči, vedou koleje. Podle webu Českých drah je do 18 hodin přerušen vlakový provoz v úseku Příbor - Veřovice, byla tam zavedena náhradní autobusová doprava.

V rozsáhlé průmyslové budově jsou bývalé výrobní haly kopřivnické Tatry. Dnes tam sídlí několik firem a stanice technické kontroly. Například provozy zpracování hutního materiálu, výroby oken, sklady nebo stanice technické kontroly.

Požár haly v Kopřivnici | Foto: Stanislav Janalík

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme