Rozsáhlý případ pašeráků nosorožčích rohů musel soud odročit

Obvodní soud pro Prahu 6 měl dnes začít rozplétat rozsáhlý případ pašeráků nosorožčích rohů, nakonec ho ale musel odložit. Organizovaná skupina chtěla podle obžaloby prodat trofeje do Vietnamu. Kilogram rohů tam má na černém trhu cenu až 1,5 milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rohy nosorožců | Foto: Jana Myslivečková

Obžalobě čelí celkem 16 lidí. Jeden z nich dnes k soudu nepřišel a soudkyně nechtěla začít v jeho nepřítomnosti ani jeho případ vyloučit k samostatnému projednání.

Ke kauze se tak vrátí až z kraje příštího roku. Na obžalovaného Pavla Schullera, který nedorazil, teď soud vydá zatykač.

Organizovaná skupina údajně oslovila lovce, kteří jeli do Jihoafrické republiky legálně lovit nosorožce tuponosého jižního. Zakázáno je ovšem trofeje v podobě rohů darovat nebo prodávat.

Skupina přitom plánovala rohy pašovat přes Prahu do Vietnamu. Obžalobu si před rokem v prosinci vyslechli právě i dva Vietnamci.

Někteří obyvatelé Vietnamu věří, že rozemletý nosorožčí roh má léčivé účinky, mimo jiné prý pomáhá proti rakovině nebo impotenci. Podle vědců ale rozhodně nejde o lék. Podobný efekt jako pití koktejlu z nosorožčích rohů může mít v podstatě třeba kousání nehtů.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme