Rozšířením Schengenu se kriminalita nezvýšila

Obavy ze zvýšení kriminality po rozšíření Schengenského prostoru se nepotvrdily. Shodli se na tom včera v Českých Budějovicích zástupci policie Jihočeského kraje, Dolního a Horního Rakouska a také Bavorska. V sousedství Bavorska a na české straně Prachaticka představuje pokles majetkové kriminality oproti roku 2007 až 15 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semafor Schengen

Semafor Schengen | Foto: Euroskop

Podle náměstka ředitele jihočeské policejní správy Romana Svatoše ale klesl počet trestných činů i na hranici s Rakouskem: "S Rakouskem sousedí naše okresy Český Krumlov, České Budějovice a Jindřichův Hradec. Zde je pokles kriminality o 5 procent, u majetkové trestné činnosti je pokles 10 procent. V jihočeském regionu došlo k osmi vraždám a všechny jsou objasněny."

Mírné zvýšení kriminality po roce volně průchodné hranice kriminalisté zaregistrovali v kategorii nazvané ostatní trestná činnost. Je to třeba řízení auta bez řidičského průkazu nebo pod vlivem alkoholu. Na bezpečnostní situaci v příhraničí ale nemá vliv.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme