Rozsudek nad Bártou a Škárkou vynese soud v pátek 13. dubna

O případné vině předsedy poslanců Věcí veřejných Víta Bárty a nezařazeného poslance Jaroslava Škárky rozhodne soud příští pátek 13. dubna. Bárta je obžalovaný z uplácení a Škárka z přijetí úplatku. Oba svou vinu odmítají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Kočí znovu svědčí před soudem

Kristýna Kočí znovu svědčí před soudem | Zdroj: ČTK

ONLINE: Soud o údajném uplácení uvnitř Věcí veřejných

Po zhruba měsíci opět u soudu svědčila jedna z hlavních aktérek úplatkářské kauzy, poslankyně Kristýna Kočí. Podle obžaloby právě ona dostala od Víta Bárty v obálce půl milionu korun za loajalitu.

Dnes měla Kočí vysvětlit některé své výroky zachycené na nahrávce, kterou sama tajně pořídila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní jednání sleduje reportérka Radiožurnálu Václava Vařeková

Hodně diskutovaný byl záznam, na němž říká, že Bártu „odpálí“. Kočí vysvětlovala, že mluvila o chystaném rozhovoru pro Mladou frontu Dnes, ve kterém chtěla kritizovat Bártu za to, jak vede poslanecký klub.

„V tu dobu jsem hovořila s Kamilem Jankovským, tak jsem plánovala, že rozhovor udělám ještě tvrdší a pohovořím tam otevřeně o praktikách, které se dají srovnat s totalitou, neboť dokonce jsem na to tázána v souvislosti s dopisem Kateřiny Klasnové, která hovoří a srovnává Věci veřejné s totalitou a že nefunguje ve straně demokracie. To je to, o čem já hovořím s Kamilem Jankovským, o tom odpalu,“ prohlásila Kočí.

Zdůraznila také, že od ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) nikdy nedostala žádnou finanční nabídku. Právě na tuto možnost totiž poukazovali Bárta s předsedou VV Radkem Johnem v souvislosti s údajnou přípravou převratu uvnitř strany.

Odpoledne bude soud dál pouštět jednu z nahrávek, ale už bez přítomnosti Víta Bárty. Zítra by se pak měly odehrávat závěrečné řeči a rozsudek by měl padnout příští pátek.

Václava Marešová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme