Rozsudek v kauze Vítkov by měl padnout v pátek

Vrchní soud v Olomouci odročil na pátek vynesení rozsudku v kauze Vítkov. Tři lidi tehdy požár poranil, nejvážněji dvouletou Natálii, která byla popálena na 80 procentech těla a bude mít doživotní následky. Čtyřem obžalovaným mužům uložil ostravský krajský soud výjimečné tresty od 20 do 22 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci začal odvolací soud s vítkovskými žháři | Foto: ČTK

Mladíci po odvolacím soudu žádají, aby kauzu znovu vrátil krajskému soudu. Podle nich totiž nejde o pokus vraždy, ale o obecné ohrožení. Státní zástupkyně navrhuje naopak zamítnutí odvolání a potvrzení rozsudku. S jejím názorem se ztotožňují i zmocněnci poškozené rodiny.

„Doufejme, že zítra Vrchní soud v Olomouci tento rozsudek potvrdí. Já si myslím, že v této věci může být zítřejší rozsudek precedentem do budoucna, protože zatím všechny žhářské útoky zápalnými lahvemi byly posuzovány jako obecné ohrožení, tím pádem do loňského roku padaly velice mírné tresty,“ říká Markus Pape.

„Podle mě je důkazní situace téměř dokonalá a svědčí o tom, že jsme tady měli úmysl zavraždit větší počet lidí včetně dětí. Podle toho by měl vypadat i trest,“ dodává Pape.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme