Rozsvícení pražského vánočního stromu

Několik stovek Pražanů zaplnilo v podvečer Staroměstské náměstí v centru Prahy, aby viděli, jak primátor Jan Kasl slavnostně rozsvítí vánoční strom. Shromážděným lidem nevadilo ani Kaslovo patnáctiminutové zpoždění a po rozsvícení třicetimetrového smrku z valašské vesničky Karolinka na Vsetínsku se u některých přihlížejících objevily i slzy na tváři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí zdobí i dalších 80 stromků a v jejich těsné blízkosti jsou i dva betlémy; jeden je papírový a druhý, atraktivní hlavně pro děti, tvoří i několik živých zvířat. Pod stromem jsou kasičky, do nichž mohou lidé přispět na veřejnou sbírku na rekonstrukci oddělení transplantační jednotky kostní dřeně pro dětské pacienty Fakultní nemocnice v Motole.

Rozsvícením vánočního stromu zahájil primátor i akci Pražské vánoce, která zahrnuje tradiční trhy, charitativní sbírky a kulturní program. Oslavy se budou konat jako každý rok i na Václavském náměstí. Na obou prostranstvích bude stát přes dvě stovky stánků s vánočním zbožím.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme