Roztržka mezi Langerem a Zaorálkem blokovala Poslaneckou sněmovnu

Roztržkou ve středu dnes skončilo dopolední jednání Poslanecké sněmovny. Den po hlasování o nedůvěře vládě se jednání dolní komory zablokovalo. Poslanci zatím nestihli uzavřít ani jeden bod z dnešního programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek | Foto: Marián Vojtek

Původně měla dnes sněmovna zase začít normálně pracovat, nedostalo se ale navíc, než na první bod, a to vysvětlování kolem kauzy poslance Petra Wolfa a premiérova přítele Marka Dalíka.

Do vlády se hned pustil sociální demokrat David Rath: "Kdo to zadal tajným službám - a jestli to zadal zde přítomná ministr Ivan Langer, tak by se měl především on zodpovídat orgánům činným v trestním řízení."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Malá popisuje roztržku ve sněmovně

Reakce Ivana Langera na sebe nenechala dlouho čekat: "Ono by se na jeho slova dalo reagovat jednoduše: hoďte na toho blázna síť!"

Předsedající schůze, místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek ministra ihned přerušil: "Mluvte, ale nenapadejte naprosto nepřijatelným způsobem jednoho z poslanců sněmovny. Mluvte k věci, nebo si běžte sednout."

Dokonce Langerovi vypnul mikrofon, výsledkem pak bylo, že se celé dopoledne nejednalo.

Přečtěte si také:
Sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Mirka Topolánka

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme