RRTV: Česká televize během své krize porušovala zákon

Česká televize za krize koncem loňského a počátkem letošního roku porušovala podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v mnoha případech zákon. Po zasedání rady to řekl její místopředseda Petr Štěpánek s tím, že by mělo jít řádově o stovky porušení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prozatimní ředitel ČT Jiří Balvín ale písemné vyjádření Rady zatím neobdržel. Jak řekl, pokud v něm budou zachyceny stovky porušení, bude se muset Česká televize vyjádřit ke každému případu, zda šlo, či nešlo o porušení zákona z její strany, protože na to má televize právo.

Prozatimní ředitel České televize Jiří Balvín se také přišel osobně představit předsedovi Poslanecké sněmovny ČR Václavu Klausovi. Oba tvrdili, že šlo pouze o informativní schůzku. Balvín informoval Klause o uklidnění situace v České televizi. Zároveň ho ubezpečil, že do konce května mají být předány výsledky auditu hospodaření České televize.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme