RRTV: Česká televize během své krize porušovala zákon

Česká televize za krize koncem loňského a počátkem letošního roku porušovala podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v mnoha případech zákon. Po zasedání rady to řekl její místopředseda Petr Štěpánek s tím, že by mělo jít řádově o stovky porušení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prozatimní ředitel ČT Jiří Balvín ale písemné vyjádření Rady zatím neobdržel. Jak řekl, pokud v něm budou zachyceny stovky porušení, bude se muset Česká televize vyjádřit ke každému případu, zda šlo, či nešlo o porušení zákona z její strany, protože na to má televize právo.

Prozatimní ředitel České televize Jiří Balvín se také přišel osobně představit předsedovi Poslanecké sněmovny ČR Václavu Klausovi. Oba tvrdili, že šlo pouze o informativní schůzku. Balvín informoval Klause o uklidnění situace v České televizi. Zároveň ho ubezpečil, že do konce května mají být předány výsledky auditu hospodaření České televize.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme