RRTV je spokojena. Rodiče si uvědomují nebezpečí násilí v televizi

Z průzkumů vyplývá, že tomu, na co se v televizi dívají děti, věnuje pozornost jen asi každý druhý rodič v Česku. Přičemž televizi sleduje 97 procent dětí ve věku od 4 do 14 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní seriály - ilustrační obrázek | Foto: Fotobanka stock.xchng

K tomu, aby měli rodiče větší přehled, kdy a u čeho děti před obrazovkou vysedávají, vyzývala v posledních měsících kampaň Rady pro rozhlasové a televizní vysílání - podle heslem "Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost."

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová v Ozvěnách dne

Předsedkyně rady Kateřina Kalistová v Ozvěnách dne kampaň pochválila. „Spoty vidělo v televizi asi 92 procent cílové populace. A minimální pochybnosti o užitečnosti kampaně panují mezi rodiči: 94 procent ji považuje za užitečnou.“ Průzkum prováděla externí agentura.

„Od kampaně jsme si slibovali, že se rodiče zamyslí nad tím, jakým způsobem a kolik hodin jejich děti tráví u televize,“ připomněla Kalistová, a to se prý zdařilo.

Jak zdůraznila, téma se musí dále otevírat a prohlubovat. „Televize jsou omezeny zákonem, který zakazuje vysílání od 6. do 22. hodiny zařazovat pořady, které by mohly ohrozit vývoj mládeže.“

„Děláme si monitoring, cílený i náhodný. A kde dojde k porušení zákona, tam zasáhneme,“ uvedla předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová.

Milan Kopp, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme