RRTV nesouhlasí s tím, jak předseda vykládá její výstupy

Většina členů Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání se postavila proti tomu, jak její předseda Martin Muchka interpretuje v médiích výsledky včerejšího jednání. „Zejména trváme na konstatování rady, že legální je vysílání kontrolované vedením ČT, přičemž vedením ČT rada rozumí její statutární orgán,“ řekl místopředseda rady Petr Štěpánek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S tímto usnesením podle něj souhlasilo sedm ze současných deseti členů rady, proti byli dva a jeden se zdržel. Podle zákona je statutárním orgánem televize její ředitel, což potvrdil i Štěpánek. Ředitelem zvolila Rada ČT minulou středu Jiřího Hodače.

Podle Muchky výraz „vedení ČT“ nemusí znamenat nové vedení Jiřího Hodače. „Já potřebuji dostat dokument, kdo v tuto chvíli podle interních směrnic ČT odpovídá za vysílání ČT,“ řekl Muchka ve včerejším pořadu ČT „21“. Rada dosud nemá podle Muchky shromážděné interní předpisy ČT, „kdo je k čemu oprávněn a kdo je co povinen konat“. „Proto jsme dali vyjádření, že legální vysílání je to, které autorizuje vedení ČT,“ řekl předseda rady.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme