RRTV o porušování zákona televizí Nova

Televize Nova podle ministra kultury Pavla Dostála opakovaně porušila zákon. Jeho stížnost dnes projedná Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ministr tvrdí, že Nova ve svých zpravodajských pořadech odvysílala zavádějící a nepravdivé informace. Dostálovi se také nelíbí, že televize přerušuje programy teleshopingem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TV NOVA - Zprávy | Foto: TV NOVA

Při projednávání Dostálovy stížnosti budou radní vycházet z analýzy, kterou připravil úřad rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Mluvčí rady Pavel Barák odmítl odhadnout výsledek jednání. "Úřad zpracoval analýzu a určil doporučení pro Radu. K jakému závěru Rada dojde, těžko předvídat, protože Rada může ukončit rozpravu a přijmout nějaké rozhodnutí, taky si vyžádat nějaká další vyjádření, doporučení a podobně. Pokud bude mít nějaké pochybnosti o tom, zda podklady má úplné, tak si vyžádá další vyjádření i v té věci."

Radiožurnálu však řekl, jak může Rada dále postupovat. "Pokud by rada usoudila, že ten podnět je potřeba hlouběji zkoumat a provést nějaké dokazování, tak by musela zahájit správní řízení. Pokud rada usoudí, že kvůli tomu není třeba zahajovat správní řízení, tak může pochopitelně vydat provozovateli upozornění, že podle něj mohlo dojít k porušení zákona, a tím tu věc uzavřít v této fázi."

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme