RRTV začíná přerozdělovat kmitočty

Ode dneška se budou zástupci asi 12 společností ucházet před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání o možnost využívat kmitočtů rádií Vox nebo Limonádový Joe. Rada však bude jednat i o dalších kmitočtech a o jejich přidělení se zajímají i lidé, kteří rádio nyní řídí, nebo v něm dříve pracovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Rady Petr Štěpánek Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu vysvětlil kritéria výběru. U těch, kteří už vysílali, to bude: jakým způsobem vysílali, zda mají posluchače, jak dodržovali licenční podmínky a zákony. U všech, kteří se přihlásili, se posuzují projekty. Už minulý týden proběhla neveřejná slyšení, ve kterých se Rada zajímala o ekonomické podmínky.

Podle Štěpánka budou slyšení trvat do pátku. Jsou veřejná a jejich přímý přenos je možné sledovat na webových stránkách Rady. Samotné rozhodnutí očekává asi měsíc po skončení těchto slyšení.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme