Zůstali jste v koloně? Připomínky můžete posílat na nový e-mail Ředitelství silnic a dálnic

Řidiči mohou od čtvrtka posílat připomínky ohledně problémů s dopravními kolonami či potížemi při opravách silnic na e-mailovou adresu kolaps@rsd.cz. Schránku ve čtvrtek pro motoristy zřídilo Ředitelství silnic a dálnic. Motoristé se v posledních dnech potýkají s několikahodinovými kolonami zejména na dálnici D1.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na 99. kilometru D1 směrem na Prahu se srazilo deset nákladních aut, autobus a dvě nákladní auta.

Dálnice D1 (ilustrační snímek) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Řidiči by podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) měli na adresu zasílat zejména videa, fotografie a další postřehy s označením přesného místa potíží. Silničáři je budou následně vyhodnocovat a v případě potřeby přijímat vhodná opatření.

ŘSD schránku zřídilo v období, kdy se řidiči potýkají s velkými problémy na dálnici D1. V posledních dnech se tu tvořily kolony, které dosahovaly více než deseti kilometrů a řidiči v nich podle kraje Vysočina strávili až 14 hodin. Problematická je situace především u opravovaného úseku Humpolec-Větrný Jeníkov.

Hledání viníka

Dopravci viní ze situace silničáře, kteří podle nich nebyli připraveni, ŘSD naopak označilo jako jeden z problémů nedisciplinovanost řidičů kamionů, kteří blokovali dopravu.

Babiš: Situace na D1 není o ministrovi Ťokovi, ale o Ředitelství silnic a dálnic

Číst článek

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek za viníka celé situace na D1 označil ŘSD. Babiš očekává, že ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) vyvodí vůči ŘSD nějaká opatření. „To není o ministrovi, to je o ŘSD. Já předpokládám, že on (Ťok) bude požadovat vysvětlení od ŘSD a že z toho vyvodí nějaké opatření. Říkat, že jsme nečekali, že bude sněžit, je nesmysl,“ řekl Babiš novinářům.

Kalamitní sníh

Ťok v úterý uvedl, že na rekonstruovaném úseku D1 na Vysočině měla dodavatelská firma problém s plněním termínů, ŘSD se s ní dohodlo na prodloužení termínu pro dokončení prací. „Měli to prodlouženo do 16. prosince, doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel,“ uvedl ministr.

Babiš ve čtvrtek řekl, že ŘSD mělo situaci na problematickém úseku řešit dřív, když vědělo, že dodavatelská firma nestíhá práci. Očekává proto, že ředitelství prostřednictvím ministra dopravy vládě vysvětlí, proč postupovalo, jak postupovalo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme