Silničáři začali vyvlastňovat pozemky u Napajedel na Zlínsku. Postaví tam další úsek dálnice D55

Silničáři začali s vyvlastňováním pozemků v katastru Napajedel, které potřebují k stavbě mostu přes řeku Moravu v rámci výstavby dálnice D55. Jelikož se jedná o ornou půdu, je vlastníků pozemků několik. Jsou to fyzické osoby i společnosti.

Napajedla Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchvat Otrokovice D55, část mezi Otrokovicemi a Napajedly

Obchvat Otrokovice D55, část mezi Otrokovicemi a Napajedly | Foto: Lukáš Veselý | Zdroj: Český rozhlas

Jak dlouho aktuální vyvlastňovací řízení bude trvat, zatím silničáři neví. Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíkové to mohou být měsíce nebo i rok.

Silničáři předpokládají, že začnou stavět už na konci letošního roku, stavební povolení získali před dvanácti měsíci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl o vyvlastňování pozemků u Napajedel na Zlínsku

Stavbu mohou zahájit i v případě, že nemají všechny pozemky ve svém vlastnictví. Podle Lucie Trubelíkové by v současnosti měli mít vykoupeno asi 90 procent pozemků. Teď řeší kromě vyvlastňovacího řízení také převod další půdy ze státních organizací a z majetku města Napajedla.

Součástí dálnice bude také most přes řeku Moravu. Ačkoli půjde pouze o půlkilometrový úsek, jde o významnou část výstavby D55.

Plán výstavby mostu v Napajedlích (D55) | Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Podle silničářů má totiž spolu s dalšími stavebními objekty zajistit lepší plynulost a bezpečnost na silnicích. Na vybudování bude potřeba 1700 tun oceli. Předpokládaná cena je necelých 600 milionů korun bez DPH. Most bude navazovat na stavbu JV obchvatu Otrokovic.

V lokalitě vyrostou také protihlukové stěny, které mají ochránit obyvatele Napajedel před hlukem z dálnice. Ta povede v těsné blízkosti současné silnice I/55.

Na stavbu mostu v dalších letech naváže 7,5 kilometru dlouhý úsek mezi Napajedly a Babicemi, který spojí obchvat Otrokovic s právě budovanou částí Babice-Staré Město. 

Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme