RTV Galaxie přijde o licenci

Společnost RTV Galaxie Martina Kindernaye přijde o licenci. Rozhodla o tom rada pro rozhlasové a televizní vysílání. RTV Galaxie šířila svůj program na frekvencích televize TV3 pozemními vysílači v Praze a Hradci Králové. Kindernay vede v současné době spor s původním investorem této televize společností EMV. Podle mluvčího Pavla Baráka rada své rozhodnutí zdůvodnila opakovaným porušením zákona Kindernayovou společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kindernay | Foto: tv3

"RTV Galaxie nemusí přestat vysílat, dokud tu nebude pravomocné rozhodnutí", uvedl Barák. "To znamená 1. možnost, časově nejblizší, je, že společnost obdrží správní rozhodnutí někdy po 8. lednu a neučiní-li žádné další kroky, pak by nabylo účinnosti dnem doručení. Pokud se však provozovatel odvolá k soudu, bylo by pravomocné až jeho rozhodnutí," poznamenal pro ČRo 1 - Radiožurnál Pavel Barák.

Podle místopředsedy představenstva RTV Galaxie Ervína Perthena však neexistují pro rozhodnutí rady žádné právní důvody. Navíc postup rady nebyl prý v souladu se zákonem. Lze tedy očekávat, že se společnost obrátí na soud.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme