RTV Galaxie přijde o licenci

Společnost RTV Galaxie Martina Kindernaye přijde o licenci. Rozhodla o tom rada pro rozhlasové a televizní vysílání. RTV Galaxie šířila svůj program na frekvencích televize TV3 pozemními vysílači v Praze a Hradci Králové. Kindernay vede v současné době spor s původním investorem této televize společností EMV. Podle mluvčího Pavla Baráka rada své rozhodnutí zdůvodnila opakovaným porušením zákona Kindernayovou společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kindernay | Foto: tv3

"RTV Galaxie nemusí přestat vysílat, dokud tu nebude pravomocné rozhodnutí", uvedl Barák. "To znamená 1. možnost, časově nejblizší, je, že společnost obdrží správní rozhodnutí někdy po 8. lednu a neučiní-li žádné další kroky, pak by nabylo účinnosti dnem doručení. Pokud se však provozovatel odvolá k soudu, bylo by pravomocné až jeho rozhodnutí," poznamenal pro ČRo 1 - Radiožurnál Pavel Barák.

Podle místopředsedy představenstva RTV Galaxie Ervína Perthena však neexistují pro rozhodnutí rady žádné právní důvody. Navíc postup rady nebyl prý v souladu se zákonem. Lze tedy očekávat, že se společnost obrátí na soud.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme