Rumburskou nemocnici čekají přestavba. Krajská zdravotní do podniku investuje víc než miliardu

Krajská zdravotní investuje do Nemocnice a polikliniky v Rumburku zhruba 1,5 miliardy korun. Vedení společnosti své plány představilo v pátek starostům okolních obcí. Nemocnici koupil v roce 2020 Ústecký kraj od insolvenční správkyně za 63 milionů korun a následně ji začala spravovat Krajskou zdravotní.

Rumburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Rumburk

Nemocnice Rumburk | Zdroj: Profimedia

„Půjde o modernizaci a rekonstrukci polikliniky v Jiráskově ulici v celkové částce zhruba 230 milionů korun, dále se jedná o modernizaci administrativní budovy v areálu rumburské nemocnice a také o heliport,“ vypočítává předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krajská zdravotní investuje stamiliony do přestavby rumburské nemocnice a polikliniky

Koncem roku 2027 pak má Krajská zdravotní v plánu postavit v Rumburku oddělení Emergency. „Půjde o stavbu emergency urgentního příjmu druhého typu s návazným komplementem – s operačními sály, jednotkou intenzivní péče i veškerým infrastrukturním zázemím,“ přibližuje Štěrba.

Zajištění personálu by přitom nemusel být problém. „Střední zdravotnický personál se nám, si myslíme, daří zajišťovat velmi dobře. Shodou okolností, než jsem nastoupil na pozici starosty, jsem dělal ředitele rumburské střední zdravotnické školy. Máme ale problém s lékaři, ty sem potřebujeme nějakým způsobem dostat,“ přibližuje starosta Rumburku Martin Hýbl (ANO).

Věří, že by je mohlo motivovat například nové oddělení akutního příjmu s nejmodernějšími přístroji a operačními sály. Vedení města plánuje také nastupujícím lékařům pomoci s bydlením.

Jana Vitásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme