Ruml je ochoten sejít se s ministrem vnitra

Jan Ruml se chce sejít s ministrem vnitra Stanislavem Grossem kvůli aféře s negativně lustrovanými bývalými agenty StB. Rozčiluje ho, že premiér Miloš Zeman, šéf sněmovny a ODS Václav Klaus a naposledy i bývalý sociálnědemokratický ministr vnitra Václav Grulich označili právě jeho za člověka, který by se měl z vydání neoprávněných lustračních osvědčení zodpovídat, protože byl na začátku 90.let náměstkem ministra vnitra a později i šéfem resortu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grulich navíc včera řekl, že věděl o 10 bývalých pracovnících StB, kteří na ministerstvu byli i za jeho působení, protože jim předtím Ruml podepsal výjimku. Ruml chce teď celou věc řešit racionálně, nikoli přes média, a proto by se rád setkal se současným ministrem. Vyzvat ho k tomu prý měl ale sám Gross už dřív. Rumla to uráží "zejména v této době, kdy se sociální demokracie nerozpakuje obsazovat nejdůležitější místa na Ministerstvu vnitra bývalými absolventy VŠ SNB, bývalými pracovníky Sboru nápravné výchovy. Ti jsou přímo v řídících nejvyšších funkcích a Grulich tam našel někde do deseti nějakých výjimek, které nebyly vyřešeny, lidi, kteří určitě nepracují na významných funkcích."

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme