Rumun s TBC byl eskortován zpět do léčebny

Severomoravští policisté dopadli dvacetiletého Rumuna nakaženého nebezpečnou formou plicní tuberkulózy, který nedávno uprchl z léčebny v Janově. Celostátně hledaný Daniel Grigore právě nastupoval do vlaku v Českém Těšíně a chtěl odjet na Slovensko. Kromě léčení ho teď čeká i obvinění za šíření nakažlivé nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tuberkuloza

Rumun se při zadržení prokázal cizím pasem. Hlídka v něm ale poznala muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání, a izolovala ho v kupé. Policisté z cizinecké a pohraniční policie ho poté převezli speciálním vozem zpátky do léčebny, kterou o své vůli předčasně opustil.

Muž, který tuberkulózou mohl ohrozit zdraví lidí, s nimiž se dostal do kontaktu, bude stíhán za šíření nakažlivé nemoci. "V nejbližších okamžicích s ním budou probíhat procesní úkony tak, aby mu ve zkráceném přípravném řízení bylo sděleno podezření z trestných činů, kterých se dopustil", řekl Radiožurnálu Petr Lessy z pořádkové a železniční policie.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme