Rumunští Romové dál táboří v Husinci u Prahy

Třetí den táboří v Husinci u Prahy rumunští Romové. Přespávají na pozemku, který jim poskytl soukromý vlastník. Obci se nelíbí nedostatečná hygiena v jejich ležení a požádala proto policii, aby Romy z obce vykázala. Policisté ale zasahovat nemůžou a situaci budou dál jen sledovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romové v Husinci u Prahy

Romové v Husinci u Prahy | Zdroj: ČTK

"Oni pokud jsou tam se souhlasem vlastníka, tak policie v této chvíli zasáhnout nemůže. Mohli bychom tam zasáhnout pouze pokud by se jednalo o ohrožení života nebo zdraví," řekla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová. K ničemu takovému ale zatím v Husinci nedochází. Drobné přestupky musí podle Zatloukalové řešit sama obec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie podle mluvčí Štěpánky Zatloukalové Romy z Husince vystěhovat nemůže

Situaci by zlepšilo přistavení mobilních toalet. Podle starostky obce Marie Těthalové je to ale věc vlastníka pozemku a rozpočet Husince na to nestačí. Postěžovala si také, že kraj ani jiné státní orgány obci žádnou pomoc nenabídly.

Romové se do Česka sjeli minulý týden. Chtějí podpořit syna jednoho ze svých klanových vůdců, který se téměř utopil při koupání ve Staré Boleslavi. Sedmnáctiletý mladík teď leží v kritickém stavu ve vinohradské nemocnici. Romové u nás chtějí zůstat tak dlouho, dokud se jeho stav nezlepší.

Přečtěte si také: V Husinci Romy z Rumunska nechtějí, policie zasáhnout nemůže
Za Romy přijeli do Husince extremisti, policie zasahovat nemusela
Rumunští Romové se opět stěhovali
Rumunští Romové táboří v Husinci na obecním pozemku
Rumunští Romové opouštějí pražské Počernice
Stav syna romského krále je kritický

Igor Maňour, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme