Rumunští Romové opouštějí pražské Počernice

Rumunské Romy, kteří přijeli do Prahy podpořit zraněného syna romského krále, čeká další stěhování. Radnice Prahy 14 skupinu vyzvala, aby opustila prostor u Počernického rybníka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romové

Romové | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Na místě není žádné hygienické zázemí a rybník je navíc přírodní památkou. Do Počernic se Romové uchýlili z kempu na žižkovské Pražačce, kde byli do neděle. Jejich pobyt tam zaplatila sbírka pořádaná pražskými Romy a jejich příznivci.

Kam se teď desítky Romů přestěhují, policie neví. Mluvčí městských strážníků Jan Čihák si myslí, že do nějakého placeného kempu nebo k příbuzným. "Městská policie celou situaci monitoruje, nedochází tam v současné době k žádnému konfliktu, přesun by se měl odehrávat bez problémů", dodal Čihák.

Romové se původně usídlili před vinohradskou nemocnicí, kam byl ve vážném stavu převezen nejmladší syn romského krále. Sedmnáctiletý mladík bojuje od úterka o život poté, co se málem utopil v pískovně poblíž Staré Boleslavi. Romové v Praze chtějí zůstat tak dlouho, dokud se chlapec neuzdraví.

Přečtěte si také:
Zdravotní stav rumunského romského prince je nadále kritický

Igor Maňour, Monika Horská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme