Rumunští Romové táboří v Husinci na obecním pozemku

Romové z Rumunska stále čekají na uzdravení svého příbuzného. Ve čtvrtek se přesunuli do Husince u Prahy, kde táboří na obecním pozemku. Tamní radnice prý zatím žádné stížnosti na jejich přítomnost v obci nezaznamenala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romové

Romové | Foto: Jana Šustová

Sedmnáctiletý mladík bojuje od úterka o život poté, co se málem utopil v pískovně poblíž Staré Boleslavi. Jak dlouho ještě zůstane v péči lékařů není jasné.

"Stav pacienta je stále kritický, podporujeme jeho dýchání, je napojen na umělou ledvinu. V tuto chvíli u něj nejsou žádné neurologické reakce a je v hlubokém bezvědomí," řekla mluvčí nemocnice Královské Vinohrady Jana Jelínková.

Romové se původně usídlili před vinohradskou nemocnicí, pak se přesunuli do kempu Pražačka a nakonec k rybníku do pražských Počernic. Odtud zamířili do Husince. V Česku chtějí zůstat tak dlouho, dokud se následník romského krále neuzdraví.

Přečtěte si také:
Rumunští Romové opouštějí pražské počernice
Zdravotní stav rumunského romského prince je nadále kritický

Igor Maňour, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme